Mateřská školka pro autisty

Výlety

Jede, jede vláček!

18.6. 2013 jsme se vydali na výlet vlakem. Ve vlaku jsme si to moc užili, budeme na něho dlouho vzpomínat. V Bílovicích jsme pěknou cestou došli ke studánce Leoše Janáčka, kde si ti nejodvážnější z nás namočili ruce. Ve Výletní restauraci jsme se posilnili a hodný pan vedoucí nás obdaroval nanuky, na kterých jsme si moc pochutnali.
Více o výletu

Jižanský dvorek

Využili jsme sluníčka a 13.6. jsme se byli podívat na Jižanském dvorku v Horních Heršpicích. Výlet jsme si moc užili, viděli jsme opravdu veliká prasata, kozy, ovečky i kachnu s malými káčátky. Po svačině jsme si zařádili na hřišti, z kterého se nám nechtělo ani zpátky do školky :)
Více o výletu

Zoo Jihlava

Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme se 4.6. 2013 vydali s rodiči na výlet do jihlavské zoo. Prošli jsme všechny otevřené expozice, viděli jsme roztomilé surikaty, nebezpečné tygry, veselé opice a mnoho dalších zvířat. V občerstvení jsme si koupili dobroty, na kterých jsme si mooc pochutnali. Výlet se nám moc líbil, už se těšíme na další!
Více o výletu

Kozí farma

31. května se první třída MŠ byla podívat na farmě. Při příjezdu je přivítal velký pes, viděli kozy, ovečky, slepice i malá koťátka. A všechna zvířátka jsme si mohli pohladit!
Více o výletu

Kapitáne, kam s tou lodí?

29. května jsme se vypravili na brněnskou přehradu. Trošku jsme se báli počasí, ale nakonec nám štěstí přálo a svítilo sluníčko. Na parníku sice trošku foukalo, nám to ale vůbec nevadilo a jízdu jsme si parádně užili.
Více o výletu

Výlet do obory

22. května jsme se vydali podívat, jak se žije divočákům v brněnské oboře. Skamarádit se s námi chtěli pouze dva, ostatní se vyhřívali na sluníčku. Kromě prasat jsme viděli i malinkého šnečka, který se nás trošku bál a schoval se před námi do ulity.
Více o výletu

Jde se do údolí!

15. května 2013 jsme si školku zpestřili výletem do Mariánského údolí. Viděli jsme poníky, ovečky, u rybníka jsme nakrmili kachny suchým rohlíkem - to byla zábava. Už se těšíme na další výlet.
Více o výletu

Do obory za prasátky

Na poslední výlet tohoto školního roku se opět vydaly pouze děti z první třídy mateřské školy. Tentokrát to bylo do obory v Kohoutovicích, kde si prohlédly malá i velká divoká prasata. A ani trošku se přitom nebály :-)
Více o výletu

Za koníčky do Líšně

Sláva, nazdar výletu! Ano, v pátek 22. června jsme opět nasadili batůžky se svačinou a vydali jsme se na výlet. Tentokrát jsme jeli do Líšně na zámeček Belcredi, kde jsme si prohlédli krásné koníčky. Příště se třeba i svezeme :-)
Více o výletu

Petrov 2012

Ve středu 20. června se hrstka odvážných z první třídy mateřské školky vydala na další výlet. A sice pořád do kopce ke kostelu sv. Petra a Pavla a do přilehlých Denisových sadů. Po náročném výstupu jsme si rozhodně zasloužili odměnu v podobě výborné zmrzlinky!
Více o výletu

Špilberk 2012

Ve středu 13. června jsme se vydali obdivovat dominantu města Brna - hrad Špilberk. Po náročném výstupu jsme si na hradním nádvoří dali zaslouženou svačinku, pak jsme se pokochali výhledem na Brno, a pak už vzhůru, tedy dolů :-), do školky!
Více o výletu

Mariánské údolí 2012

Den dětí jsme se v pátek 1. června rozhodli oslavit výletem do Mariánského údolí. Měli jsme trochu strach, jestli nezmokneme, ale nakonec nám počasí přálo a my cestou viděli kozy, oslíky, kachny i šnečka :-)
Více o výletu

Výlet vlakem

V úterý 28. června jsme se vydali na letošní poslední výlet. A ne jen tak ledajaký, vypravili jsme se na vlak. Cílem naší cesty byla Kuřim, kde jsme si u rybníka dali svačinu, v cukrárně zmrzlinu a nakonec jsme si pohráli na hřišti. A pak už zase hurá na nádraží a nááástupovat! ;-)
Více o výletu

Výlet do ZOO

V pátek 10. června vyrazila celá školka do brněnské ZOO za zvířátky, někteří i s rodiči. Nahoru do kopce jsme se svezli vláčkem a dokonce jsme si mohli sednout i do lokomotivy. A pak už jsme se pěšky vydali za žirafou, papouškem či roztomilou surikatou. Stihli jsme si i zařádit na hřišti a dát si tradiční zmzlinu :-)
Více o výletu

Plavba na parníku

V úterý 7. června jsme na záda opět nasadili batůžky se svačinou a vyrazili jsme na brněnskou přehradu, abychom se projeli parníkem. Pluli jsme do zastávky Rokle. Při zpáteční cestě jsme vystoupili na zastávce Kozí horka a procházkou jsme došli k dětskému hřišti, kde jsme se pořádně vyřádili. Nakonec jsme (jako vždycky :-) ) skončili na zmzlině.
Více o výletu

Výlet do Mariánského údolí

Ve středu 18. května se celá školka vydala na polodenní výlet do Mariánského údolí. Už cesta do údolí některé zmohla :-). Cestou k jednomu z rybníků jsme viděli poníky, oslíka i kozy. Svačinu nám zpestřilo hejno kachniček, které jako by tušily, že pro ně máme něco dobrého. Už se těšíme, až vyrazíme příště!
Více o výletu

Výlet do obory

Květnové počasí nám přálo, a tak jsme ve čtvrtek 26. května opět vyrazili na výlet. Tentokrát do obory v Kohoutovicích. V plné polní jsme jeli nejdřív šalinou, pak autobusem a nakonec jsme vyrazili na túru. Cestou jsme viděli srnky, divoká prasata, kapry i kačeny. Posvačili jsme v trávě a nakonec jsme si dali zmrzlinu. Mňam!
Více o výletu

Pouštění draka - I.pokus :-)

Dnes 22.9.2010 jsme šli na Kraví horu pouštět draka. Bohužel nám počasí tak přálo, že vůbec nefoukal vítr a drak nelétal. Ale my se nenecháme odradit a určitě to v říjnu zkusíme znovu!
Více o výletu

Parník

V pátek 25.6.2010 jsme si udělali výlet na parník. Z přístaviště Brněnské přehrady jsme vycházkou došli na zastávku Sokolské koupaliště. Při čekání na parník jsme snědli svačinku a zhoupli jsme se na houpačce. Plavba se nám moc líbila, z okna jsme pozorovali okolí a šplouchající vodu. Na závěr jsme si dali výbornou zmrzlinu a tramvají se unaveni přesunuli do školky na oběd. Výlet se nám moc vydařil.
Více o výletu

Hřiště v Juliánově

Ve čtvrtek 17.6.2010 nám počasí přálo, tak jsme si udělali krátký výlet na hřiště v Juliánově. Klukům se sestava klouzaček moooooooooc líbila a ani se jim nechtělo na oběd do školky.
Více o výletu

Dětské hřiště

Dnes 15.6.2010 jsme se byli podívat v Olympia parku, kde bylo otevřeno nové dětské hřiště. Děti měly na výběr z velkého množství atrakcí a velmi se jim tam líbilo. Na závěr jsme si pochutnali na zmrzlině a příjemně unaveni se vraceli do školky. Rádi se na hřiště opět vydáme.
Více o výletu

Hipoterapie 9.4.2010

Přišlo jaro a s ním i další návštěva koníka ve Staré Líšni. Počasí nám vyšlo, z tramvaje i autobusu jsme pozorovali rozkvetlou přírodu a šum ve městě. Kluci se s nadšením povozili na koníkovi a seznámili se i s pejsky hlídající stáje. Den se nám moc vydařil.
Více o výletu

Divadlo

Ve čtvrtek 11.11.2009 jsme se vydaly za kulturou do divadla Polárka na pohádku "Broučci". Děti byly nadšené, představení se vydařilo. Herecký tým se vžil do svých rolí, udržel dětskou pozornost a navázal s nimi kontakt.
Více o výletu

Hipoterapie

Dne 6.11.2009 jsme opět zavítali za koníkem do Staré Líšně. Počasí nám moc nepřálo, pršelo a všude bylo bláto. Přesto se děti povozily v kryté hale. S úsměvem na tváři a blátem až za ušima jsme se spokojeně vraceli zpět do školky. Na další jízdu se těšíme, ale necháme to až na teplejší počasí:-) Fotečky bohužel nemáme, blesk by v hale vyplašil koně.
Více o výletu

Canisterapie

První setkání s pejskem proběhlo na našem školním hřišti pod vedením paní zástupkyně. Děti si mohly pejska pohladit a povodit po hřišti. Pejsek je velký, ale hodný, děti se s ním brzy seznámily a nebály se.
Více o výletu

Hipoterapie

V pátek 23.10.2009 jsme poprvé navštívili zámeček ve Staré Líšni, kde jsme se seznámili s koníky. Pro některé děti to byl první blízký kontakt se živým koněm. Po pohlazení a navázání kontaktu se děti pod odborným vedením povozily. Dětem se to velmi líbilo a těší na příště.
Více o výletu